Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

ZATRZYMANI SPRAWCY, KTÓRZY METODĄ „NA POLICJANTA” WYŁUDZILI OD SENIORÓW PONAD ĆWIERĆ MILIONA ZŁOTYCH

Podaj dalej!

Trzy osoby usłyszały zarzuty w związku z oszustwem, do którego doszło na początku roku. Sprawcy wprowadzili w błąd swoje ofiary podając się za policjantów i wyłudzili w ten sposób, łącznie ponad ćwierć miliona złotych.

 

W połowie stycznia tego roku do 80-letniego mieszkańca Krakowa zadzwonił „policjant”, informując o zagrożeniu środków pieniężnych seniora, czym przekonał starszego pana do przekazania oszczędności i kosztowności drugiemu z oszustów, który dla uwiarygodnienia swojej profesji odbierając „przesyłkę”, okazał odznakę podobną do tej, którą posługują się policjanci. Senior stracił w ten sposób prawie 240 tysięcy złotych.

Podobny modus operandi ci sami sprawcy zastosowali wyłudzając pieniądze i kosztowności od starszego małżeństwa na terenie powiatu wielickiego. W tym przypadku seniorzy stracili ponad 23 tysiące złotych.Pod koniec listopada br. kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ustalili i zatrzymali 35-letnią kobietę oraz ustalili dwóch mężczyzn (40-latka i 41-latka), którzy razem z nią oszukali trójkę seniorów.

Zaskoczona wizytą kryminalnych 35-latka została zatrzymana w miejscu zamieszkania, natomiast 41-latek, gdy kończył odbywać karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym w Warszawie. Ostatni z mężczyzn również znajdował się w zakładzie karnym na terenie Warszawy.

Sprawcy wyłudzenia usłyszeli zarzut oszustwa za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.Wobec 35-latki zastosowano policyjny dozór  oraz poręczenie majątkowe natomiast wobec 41-latka tymczasowy areszt na 2 miesiące. 40-latek przebywa obecnie w zakładzie karnym gdyż jest w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

 

Artykuł ZATRZYMANI SPRAWCY, KTÓRZY METODĄ „NA POLICJANTA” WYŁUDZILI OD SENIORÓW PONAD ĆWIERĆ MILIONA ZŁOTYCH pochodzi z serwisu KRAKÓW POLITYCZNIE.

 

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Dzięki automatyzacji rośnie efektywność zarządzania czasem pracy

pon Gru 14 , 2020
Coraz więcej firm poszukuje skutecznego systemu rozliczania czasu pracy. Niewiele z nich wie, że w tym procesie może pomóc automatyczne narzędzie zintegrowane z systemem kadrowo-płacowym. Wśród wielu korzyści płynących z takiego sposobu zarządzania dominują: oszczędność czasu o nawet 70%, duża precyzja oraz optymalizacja kosztów.