Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

Barbara Nowacka domaga się wyjaśnień od komendanta Bydgoskiej Policji

1

Podaj dalej!

Barbarze Nowackiej chyba mało starć z policja w Warszawie bo postanowiła powojować z garnizonem w Bydgoszczy.

Zorganizowane protesty w dobie epidemii

Jak można przeczytać na Facebooku

Posłanka lub Poseł (nie mam pojęcia jak w dzisiejszych czasach prawidłowo tytułować postępowe kobiety) interweniuje w sprawie “nieprawidłowości” podczas  ZORGANIZOWANEGO protestu w dniu 30.11.20120r.

Dlaczego podkreślam słowo zorganizowanego, a niej twierdzi Pani prof. Płatek spontanicznego?

Bo spontaniczności przeczy logika tego co jest organizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Jak można mówić, że coś jest spontaniczne, jak jest zapowiadane i nawet jest temu nadana nazwa.

W tym konkretnym dniu było to “Spacer pożegnalny | Bydgoszcz walczy”.

Treść oficjalnego pisma Nowackiej do Komendanta Policji w Bydgoszczy

Interweniujemy ws. haniebnych działań bydgoskiej policji podczas 

Spacer pożegnalny | Bydgoszcz walczy


Przewodnicząca 

Inicjatywa Polska
Barbara Nowacka

 zwraca się z interwencją poselską do Komendanta Komendy Miejskiej Policji w  bydgoszcz.pl


Poniżej zamieszamy całość pisma:
Szanowny Panie Komendancie,
zwracam się do Pana w trybie interwencji poselskiej o pilne wyjaśnienie sytuacji opisanej poniżej.
W dniu 30.11.2020 około godziny 18:00 przed biurem PiS przy ul. Gdańskiej miała miejsce pokojowa demonstracja obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, którzy zgodnie
z artykułem 57 Konstytucji RP, postanowili zaprotestować przeciwko wydanemu w dniu
22 października 2020 przez TK wyrokowi w sprawie dopuszczalności przerywania ciąży. Spod biura PiS, uczestnicy demonstracji udali się pod siedzibę kuratorium oświaty przy ulicy Księdza Stanisława Konarskiego, gdzie miały miejsce następujące wydarzenia:
• Szturchanie uczestników demonstracji przez słabo oznakowanych policjantów (opaska na ramieniu). Policjanci nie okazali legitymacji służbowych, pomimo próśb uczestników demonstracji.
• Policjant uderzył w ramię uczestnika demonstracji Pana Kamila Żaka, w wyniku czego jego telefon upadł na ziemię i został stłuczony.
• Skanowanie telefonu nieletniej Osoby w celu “sprawdzenia, czy nie jest kradziony”. Miało to miejsce pomimo braku obecności opiekunów prawnych wspomnianych nieletnich.
• Puszczanie przez głośnik informacji, że “zgromadzenie jest nielegalne”. Stanowi to pogwałcenie artykułu 57 Konstytucji RP o brzmieniu: „Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa”. Jest to naruszenie, gdyż sejm nie uchwalił ustawy zakazującej zgromadzeń.
• Użycie siły w stosunku do Pana Mateusza Nesteroka który rejestrował za pomocą telefonu czynności służbowe policjantów w trakcie demonstracji.
• Informowanie przez policjantów nieletnich uczestników demonstracji, że nie mogą uczestniczyć w zgromadzeniu bez opieki rodziców, oraz straszenie ich sądem rodzinnym.
• Nieletnim uczestnikom policja udzieliła informacji, że biorą udział w “nielegalnym zgromadzeniu”. Kazano im wejść do radiowozów, następnie radiowóz odjechał
z nieletnią i okrążył rondo Jagiellonów, by potem wrócić na miejsce zgromadzenia czyli pod Kuratorium Oświaty. W trakcie wspomnianej „przejażdżki” miało miejsce straszenie nieletniej przez policję, że “zaraz pojedziemy na “Izbę Dziecka”. Oczywiście opiekunowie prawni wspomnianych osób, nie byli obecni podczas wspomnianych działań.
• Wyrywanie nieletnim przez policję telefonów i oddawanie ich dopiero w momencie odbioru nieletnich przez rodzica.
• celowanie w twarz 14-latce z atakiem paniki, gazem przez policjantkę.
W trakcie wspomnianej demonstracji, podjęto nadmierne i nieadekwatne działania, które nosiły znamiona szykan i zastraszania wymierzonych w uczestników demonstracji, bulwersującym jest fakt, że wspomniane działania były wymierzone również w 14 letnie dziecko. Proszę również o odpowiedź na następujące pytania:
1. Czy za standardowe zachowanie swoich podwładnych uznaje Pan Komendant wytrącenie obywatelowi jego mienia z dłoni i narażenie na uszczerbek na zdrowiu
i utratę dóbr majątkowych?
2. Czy to normalne, że policjant używa siły wobec Osoby nagrywającej/robiącej zdjęcie pokojowej manifestacji?
3. Czym spowodowany jest fakt, że siły fizycznej używali policjanci, których napis “policja” widniał tylko na ramieniu, ponadto jednym? Dlaczego nie robili tego policjanci umundurowani, których nietrudno było rozpoznać? Jak wskazują uczestnicy – w momencie legitymowania nawet nie wiedzieli, czy rzeczywiście rozmawiają
z policją.
4. Dlaczego policjanci nie przedstawiają się, w momencie interwencji? Dlaczego nieumundurowani nie pokazują swoich legitymacji?
5. Jaki był cel najścia Pana Kamila Żaka w dniu 01.12.2020? Proszę także o podanie nazwisk policjantów interweniujących oraz Oddziałów, które reprezentują.
6. Dlaczego policjanci podejmują czynności w stosunku do osób niepełnoletnich bez obecności ich opiekunów prawnych?
W związku z kontrowersyjnymi działaniami Pańskich podwładnych, zwracam się do Pana z prośbą o niezwłoczne podjęcie niezbędnych działań mających na celu ustalenie czy funkcjonariusze nie przekroczyli swoich uprawnień i czy nie mieliśmy w opisanym przypadku do czynienia z szykanowaniem i zastraszaniem dzieci.

Czym różni się polityk od pospolitego oszusta?

Zwykle tylko immunitetem i umiejętnościami.

Politycy bez urazy, ale wasza “praca” polega na tym, by mówić to co ktoś chce usłyszeć w taki sposób by was chwalił.

Dokładnie tego trzyma się w powyższym piśmie Pani Poseł Nowacka.

Twierdzi, że zgromadzenie legalne bo Konstytucja, a “kaczor” nie uchwalił ustawy o zakazie zgromadzeń.

Ma racje.

Nie uchwalił.

Nie musiał bo ustawa o zwalczaniu chorób zakaźnych obowiązuje od 2008 roku i stanowi, że możliwość wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się ceduje na rozporządzenie.

Stosowne rozporządzenia zostały wydane.

Policjant zawsze i każdemu musi się wylegitymować

Poseł Nowacka domaga się wyjaśnień dlaczego policjanci nie legitymowali się uczestnikom protestu.

Jak znam życie to pewnie część z nich się przedstawiła (dopełniając obowiązku), a reszta nie.

Ale…

Konieczność odpowiedniego przedstawienia się (wylegitymowania się) określa ustawa o Policji, a tryby tej czynności regulują stosowne rozporządzenia.

W skrócie, Policjant musi się wylegitymować tylko w określonych sytuacjach i tylko osobie wobec której podejmuje czynności.

Ponadto przepisy dają możliwość odstąpienia od wylegitymowania się, jeżeli zachodzi taka magiczna sytuacja jak zagrożenie dla funkcjonariusza lub innych osób.

Hejt na poszczególnych Policjantów podstawą do odmowy wylegitymowania

Jeżeli dobrze rozumiem przepisy, w tym te wykonawcze, obecny hejt na Policjantów po ujawnieniu ich danych osobowych przez nieodpowiedzialnych polityków czy inne osoby, plus groźby pozbawienia życia w stylu:

“obdzieranie psa ze skóry”

są wystarczającą podstawa do tego, żeby każdy funkcjonariusz na zabezpieczaniu “pokojowych” protestów mógł pominąć milczeniem wezwanie do wylegitymowania się, ze względu na obawę o życie własne i rodziny.

Tak rodziny, bo hejterzy atakują nie tylko samych funkcjonariuszy, ale też ich rodziny w mediach społecznościowych.

???Pokojowe??? demonstracje

Narracja, że demonstracja jest pokojowa to zwykła kpina z logiki.

W internecie jest wystarczająco nagrań, jak w stronę oponentów ideologicznych czy funkcjonariuszy lecą różnego rodzaju przedmioty, nie mówiąc już o hasłach które są kierowane do każdego kto aktywnie nie wspiera działań OSK.

Łamiąc zasady netykiety, dobrego wychowania i zasady etyki zawodowej zacytuje dosłownie kilka haseł głoszonych przez OSK:

“Kaczyński musi wypierdalać” 

“Przyłubska musi wypierdalać”

“Trybunał musi wypierdalać”

“Nawet mając małego penisa, możesz zostać wielkim chujem”

i sztandarowe hasła OSK:

“Wypierdalać”

“To jest wojna”

Taaaak, te hasła pokazują, że organizatorom tych zgromadzeń chodzi o pokojowe protesty i zgodne z prawem zachowanie.

Hipokryzja osób stojących za strajkami

Tak hipokryzja bo inaczej nie można nazwać tego, że w zadymy pod sztandarami z powyższymi hasłami ściąga się dzieci i młodzież, a potem się czepia policji, że podejmuje działania przeciwko nieletnim.

14 latek z Krapkowic, młody człowiek mający zerowe pojęcie o życiu, a tym bardziej o polityce zostaje wciągnięty jak tysiące innych w spór ideologiczny pomimo tego, że:

NIE MA PRAWA WYBORCZEGO

więc nie może, w wyborach stanowić o przyszłości kraju poprzez udział w demokratycznych wyborach, za to jest podatny na manipulacje oddziałujące na emocjach i uczuciach.

MOŻE ODPOWAIDAĆ PRZED SĄDEM

za cześć swoich czynów, co znowu jest na rękę organizatorom, ponieważ mogą działania przeciwko nieletnim wykorzystać jako działania represyjne wobec dzieci.

POLITYKA level MASTER

Namieszaj dzieciakom w głowach niech protestują razem z tobą biorąc udział w łamaniu prawa, a kiedy legalna władza i służby państwowe usiłują wykonywać swoja prace, oskarżaj ich o represjonowanie dzieci przez opresyjną władze i policje polityczną.

A czy TY puszczasz swoje dziecko na protesty?

Podaj dalej!

One thought on “Barbara Nowacka domaga się wyjaśnień od komendanta Bydgoskiej Policji

  1. Policja podchodzi do tego burdelu za delikatnie,tu nie powinno być debat ale JADNY KOMUNIKST, ZE ZGTOMADZENUE JEDT NIELEGALNE. POWTORXYC TRXYKROTNIE ZX POTEM WEHSC DO SKCJI EIDA,GAZ, PSLJA BA KOJUEC GUMIWE KULE. PORZADEK ALBO JEDT SLBO GO NUE NA.
    PRZEDTRPCY POD PRZED OROKURSTORA,A W KOBSEKWENCJI POD SAD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Produkcja żywności – jak zapewnić bezpieczeństwo?

śr Gru 9 , 2020
 Istnieje teoria mówiąca, że produkcja żywności, stanowiąca aż 10 proc. światowego PKB,  powinna być traktowana tak samo, jak część najważniejszych krajowych gałęzi przemysłu i stawiana na równi z m.in. dostarczaniem energii, wody, opieką zdrowotną czy nadzorem finansowym. Zakłócenia, a tym samym niedobory na sklepowych półkach, stanowią bowiem realne zagrożenie, mające […]