Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

Vindix – nękanie to nasz chleb powszedni

Podaj dalej!

Pewnie nie było by sprawy gdyby firma Vindix z Warszawy nie wydzwaniała na nasze firmowe numery telefonu usiłując nam wmówić, że jesteśmy kimś innym.

Vindix dzwoni i chce kogoś do telefonu

Konsultanci firmy Vindix wydzwaniają dziś od rana na nasze (firmowe, ujawnione w internecie) numery telefonów i pytają:

“Pan Jan kowalski?” (dane osobowe zmienione)

Kiedy pada odpowiedź: nie, to kolejne pytanie:

“Można prosić Pana Jana do telefonu?”

Nadal jeszcze nie pada nazwa firmy która dzwoni do naszej redakcji, więc pytamy skąd mają ten konkretny numer telefonu, a w odpowiedzi słyszymy:

“Pan Jan kontaktował się z niego i pozostawił jako kontaktowy”

Pytaliśmy zainteresowanego już kiedyś o podobną sytuacje i przy nas oddzwonił (ze swojego telefonu) na numer który do nas dzwonił (korzystając z funkcji głośnomówiącej), firma nie zaprzeczyła wtedy, że Pan Jan naszych numerów nie zostawiał im do kontaktu.

Vindix zweryfikuje czy nasze telefony są nasze czy ich klienta

Na nasze żądanie o ujawnienie administratora odpowiedzialnego za nasze dane osobowe dopiero konsultant podał nazwę firmy.  Na nasze żądanie usunięcia numeru (podstawa art. 17 RODO:

1. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo żądania od administratora niezwłocznego usunięcia dotyczących jej danych osobowych, a administrator ma obowiązek bez zbędnej zwłoki usunąć dane osobowe, jeżeli zachodzi jedna z następujących okoliczności:

a)      dane osobowe nie są już niezbędne do celów, w których zostały zebrane lub w inny sposób przetwarzane;

b)      osoba, której dane dotyczą, cofnęła zgodę, na której opiera się przetwarzanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) lub art. 9 ust. 2 lit. a), i nie ma innej podstawy prawnej przetwarzania;

c)      osoba, której dane dotyczą, wnosi sprzeciw na mocy art. 21 ust. 1 wobec przetwarzania i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania lub osoba, której dane dotyczą, wnosi sprzeciw na mocy art. 21 ust. 2 wobec przetwarzania;

d)      dane osobowe były przetwarzane niezgodnie z prawem;

e)      dane osobowe muszą zostać usunięte w celu wywiązania się z obowiązku prawnego przewidzianego w prawie Unii lub prawie państwa członkowskiego, któremu podlega administrator;

f)       dane osobowe zostały zebrane w związku z oferowaniem usług społeczeństwa informacyjnego, o których mowa w art. 8 ust. 1.)

 

Konsultant stwierdził, że będą weryfikować czy numer na który dzwoni jest nasz czy Pana Jana.

Na pytanie w jaki sposób?

“Po adresie.” 

Mówiąc krótko Pan z Vindixa przyznał się, że firma wyszukuje numery w najlepszym razie w Internecie, a całkiem możliwe, że nielegalnie kupuje od pracowników operatorów telefonii dorabiających na sprzedaży baz danych swoich pracodawców.

Vindix nie chce rozmawiać z nami na ten temat

Usiłowaliśmy uzyskać telefon do osoby odpowiedzialnej za kontakt z mediami w firmie, albo nie mają takiej osoby, albo ma tyle pracy, że jedyny kontakt jest możliwy przez ich wewnętrzny formularz kontaktowy lub przez podany ogólny adres mailowy.

(poziom rozmowy z naszej strony jest taki na jaki zasługuje ta firma)

Numer został wykreślony, ale dzwonimy do Pana Jana

Co ciekawe w trakcie pisania tego materiału był kolejny telefon do Pana Jana na nasz numer.

Tym razem usłyszeliśmy pytanie o Pana Jana, a po informacji o nas usłyszeliśmy, że numer został wykreślony, ale musiał się zaciągnąć przed wykreśleniem.

Nasz wydawca rozważa możliwość zgłoszenia sytuacji odpowiednim służbom.  

Numery z których dziś były do nas telefony:

85 688 19 23

17 281 45 80

88 856 28 19

605 236 099

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Retail: technologia a nowe nawyki zakupowe

czw Paź 8 , 2020
Zachowania zakupowe klientów zmieniły się znacząco w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie firmy DS Smith, 68% Polaków twierdzi, że w czasie pandemii robiło więcej zakupów w internecie, a 91% z nich deklaruje, że nadal będzie kupować tyle samo lub więcej online.[1] Choć dzięki znacznemu […]