Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

Uciekał przed policjantami. Motocyklista nietrzeźwy i bez uprawnień

Podaj dalej!

Zarzutami jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do drogowej kontroli zakończyła się nocna przejażdżka 20-letniego mieszkańca Łazisk Górnych, który nie mając uprawnień do kierowania pojazdami wsiadł na motocykl i z wyjątkową brawurą przemieszczał się ulicami miasta. Śmiałka w porę zauważyli miejscowi policjanci, którzy po kilku minutach pościgu, wykorzystując policyjny radiowóz, zatrzymali mężczyznę powstrzymując go w końcu od dalszej, niebezpiecznej i nieodpowiedzialnej jazdy.

Jadący z dużą prędkością motocykl policjanci z łaziskiej patrolówki zauważyli na ulicy Jana Pawła II wczoraj (16 sierpnia) kilkanaście minut przed godziną 23.00. Kierujący od samego początku naruszał przepisy ruchu drogowego. Gwałtownie skręcał w uliczki, nie używał kierunkowskazów. Kiedy policyjny radiowóz ruszył w pościg, motocyklista zajeżdżał drogę, niedopuszcząc aby mundurowi zdołali go wyprzedzić. Nie bacząc na włączone sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu, kierowca jednośladu kontynuował jazdę, stwarzając przy tym ogromne zagrożenie w ruchu. W pewnym momencie motocykl zwolnił, a policjanci wykorzystując radiowóz jako środek przymusu bezpośredniego, zatrzymali 20-latka. Okazało się, że jest pijany oraz w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mundurowym tłumaczył, że pił wcześniej piwo i palił marihuanę, dlatego uciekał przed policjantami.

Brawurowa jazda skończyła się dla mieszkańca Łazisk Górnych nocą spędzoną w policyjnej izbie zatrzymań. Dziś w południe usłyszał zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. 20-latek odpowie też za liczne wykroczenia drogowe.

Artykuł Uciekał przed policjantami. Motocyklista nietrzeźwy i bez uprawnień pochodzi z serwisu ŚLĄSK POLITYCZNIE.

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Tramwaje kursują częściej

śr Wrz 23 , 2020
W poniedziałek, 21 września zmieniona została częstotliwość kursowania linii tramwajowych. Zwiększona została częstotliwość kursowania w dni powszednie z dotychczasowych 10 i 20 minut do 7,5 i 15 minut.