Blisko 3,5 promila miał kierowca, który został zatrzymany w Kluczborku

Podaj dalej!

Blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca daewoo tico, którego zatrzymał inny uczestnik ruchu. 47-latek na drodze krajowej nr 45 wymusił pierwszeństwo przejazdu, a dodatkowo jego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend przed południem. Jak relacjonowali świadkowie, jadąc drogą krajowa nr 45 z Opola do Kluczborka, zauważyli jak z drogi podporządkowanej wprost pod ich samochód, wyjechała osobówka.

Kierowca daewoo, stylem swojej dalszej jazdy zwrócił uwagę świadka, który podejrzewał, że ten może znajdować się pod działaniem alkoholu, w związku z czym jadąc za daewoo, powiadomił dyżurnego o swoich przypuszczeniach.

Do zatrzymania kierowcy doszło już w Kluczborku. Badanie alkosensorem potwierdziło podejrzenie zgłaszającego, 47-letni mieszkaniec Opola „wydmuchał” blisko 3,5 promila alkoholu.

Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Źródło: KPP Kluczbork

Artykuł Blisko 3,5 promila miał kierowca, który został zatrzymany w Kluczborku pochodzi z serwisu O!Polskie Ratownictwo – www.ratownictwo.opole.pl.
źródło: Opolskie Ratownictwo
Blisko 3,5 promila miał kierowca, który został zatrzymany w Kluczborku

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Alert RCB: burze z gradem (11.06)

pon Cze 15 , 2020
Podaj dalej!UdostępnijTweetPin0sharesUwaga! Wieczorem (11.06) prognozowane burze z gradem i silny wiatr. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Jeśli możesz  – zostań w domu. Alert RCB  o takiej treści został wysłany do mieszkańców powiatów: Podaj dalej!UdostępnijTweetPin0shares